Pyszne menu | Domino's Pizza
01.09.2021 3 minuty
czytania

Międzynarodowy Dzień Pizzy - święto smakoszy

Pizza to potrawa, która występuje w wielu odmianach i jest jednym z najpopularniejszych dań na świecie. Nic więc dziwnego, że doczekała się swojego święta, jakim jest Międzynarodowy Dzień Pizzy!

Historia pizzy sięga czasów starożytnych – płaskie okrągłe placki były znane wszystkim kulturom antycznym, ale to te wypiekane na Półwyspie Apenińskim uchodzą za pierwowzór dania znanego nam współcześnie. Pierwsze wzmianki o tamtejszej pizzy (określanej słowem piza) pochodzą już z X wieku naszej ery i dotyczą prostych placków przyprawianych bazylią i serem. Z biegiem lat receptury zostały udoskonalone, a po odkryciu Ameryki i pojawieniu się we Włoszech pomidorów, zaczęto przyrządzać dania z sosem pomidorowym. Ten znany i lubiany wariant pizzy trafił wraz z włoskimi emigrantami w XIX wieku do Stanów Zjednoczonych i podbił serca Amerykanów. Nic więc dziwnego, że niedługo potem powstała pierwsza pizzeria uwielbianej na całym świecie sieci Domino’s Pizza. Jeśli więc świętować Międzynarodowy Dzień Pizzy, to tylko z Domino’s!

Międzynarodowy Dzień Pizzy - kiedy przypada?

Międzynarodowy Dzień Pizzy przypada 9. lutego. Tego dnia obchodzą imieniny: Ansbert, Apolonia, Bernard, Cyryl, Donat, Gorzysław, Jakub, Marian, Mariusz, Pola, Pryma, Prymus, Reginald, Sabin, Sulisława. Solenizantom (ale nie tylko) życzymy smacznego i zapraszamy na wyjątkową pizzę przygotowaną ze świeżych składników najwyższej jakości.

ROK

DZIEŃ TYGODNIA

2022

środa

2023

czwartek

2024

piątek

2025

niedziela

W najbliższym roku Międzynarodowy Dzień Pizzy przypadnie w środę. Środek tygodnia to doskonały moment na chwilę odpoczynku i spędzenie popołudnia w towarzystwie najbliższych. Wspólne świętowanie może być okazją do zjedzenia czegoś smacznego i oderwania się od codziennych obowiązków. Wyjście do restauracji to także miła odskocznia od samodzielnego przygotowywania posiłków w domu. Poza tym z pełnym żołądkiem i dobrym humorem kolejne dni pracowitego tygodnia z pewnością miną szybko i przyjemnie.

Zobacz także:  Historia pizzy - od czego się zaczęła?>>

Międzynarodowy Dzień Pizzy w domu

Święto pizzy można obchodzić również w domu. Nasza sieć Domino’s słynie z wyjątkowo szybkiej dostawy, dzięki której każda pizza smakuje doskonale. Pracownicy pizzerii od lat biją rekordy w przygotowywaniu i dostarczaniu zamówieniem, ale błyskawiczny czas realizacji nigdy nie odbywa się kosztem jakości produktu. Sekretem niezwykłego smaku pizzy są nie tylko świeże składniki, ale także bardzo wysoka temperatura pieczenia, co sprawia, że danie, które dociera do klienta, jest gorące i niezwykle aromatyczne.

Warto dodać, że w Domino’s można skorzystać z wielu promocji, dzięki którym świętowanie Międzynarodowego Dnia Pizzy może stać się jeszcze przyjemniejsze. Ponadto świetnym rozwiązaniem proponowanym przez sieć pizzerii jest Kreator Pizzy – konfigurator online umożliwiający przygotowanie własnej kompozycji. W ten sposób każdy klient może zjeść dokładnie taką pizzę, na jaką ma ochotę. Trzeba też zwrócić uwagę na pozostałe pozycje z menu Domino’s Pizza. Znajdują się w nim także przystawki, napoje oraz desery. Z Domino’s można więc zorganizować prawdziwą ucztę i rozpocząć świętowanie w domu.

Międzynarodowy Dzień Pizzy

Sprawdź promocje Domino’s Pizza>>

Międzynarodowy Dzień Pizzy w restauracji

Domino's Pizza i Dominium by Domino’s dostępna jest stacjonarnie w ponad czterdziestu miastach Polski - są to m.in. Białystok, Chorzów, Elbląg, Kalisz, Opole, Wrocław (listę wszystkich naszych lokalizacji znajdziesz tutaj), dlatego wiele osób może świętować Międzynarodowy Dzień Pizzy w jednej z naszych restauracji. Wygodne, klimatyczne lokale Dominium by Domino’s z pełną obsługą kelnerską oraz szeroki wybór pizz przygotowywanych z najwyższej jakości składników, w tym również pizz rzymskich i pizz to nasza wizytówka. Dodatkowo warto zwrócić uwagę na liczne promocje oraz oferty specjalne dostępne tylko stacjonarnie. Świętowanie Międzynarodowego Dnia Pizzy w Domino’s Pizza to zatem świetny pomysł na spędzenie zimowego popołudnia.

Międzynarodowy Dzień Pizzy przypada 9. lutego. Warto spędzić ten zimowy dzień wybierając się z bliskimi do restauracji lub zamawiając ulubioną pizzę do domu. W obu przypadkach z pomocą przyjdzie nasza sieć pizzerii Domino’s Pizza, oferując świetnej jakości dania zarówno stacjonarnie, jak i na wynos. Gotowi do świętowania jednego z najsmaczniejszych dni w roku?

Pizza z dodatkami | Domino's Pizza
Posmakuj dobrego życia| Domino's Pizza
sekrety pizzy | Domino's Pizza

Domino's Pizza

Skorzystaj z promocji

Zamów