Oferta pizz rzymskich | Domino's Pizza
29.05.2021 4 minuty
czytania

Dominium by Domino’s: 7 oryginalnych smaków w rzymskim wydaniu

Polacy kochają pizzę, uwielbiają włoską kuchnię i jej tradycyjne produkty. Zachwycają się stylem życia Włochów oraz Dolce Vita. Dlatego w menu na miejscu w Pizza Dominum by Domino’s na naszych Gości czeka uczta prawdziwych włoskich smaków rodem wprost ze słonecznej Italii!

Pizzę rzymską wyróżnia przede wszystkim chrupiące ciasto przygotowane według oryginalnej włoskiej receptury na zakwasie, ze specjalnie wyselekcjonowanej mąki typ ‘’00’’ z dodatkiem włoskiej oliwy extra virgin, które razem sprawiają, że ciasto jest chrupiące na zewnątrz i miękkie w środku, ma delikatny, niepowtarzalny smak i zapach. Smak pizzy dopełniają sos z dojrzewających w słońcu pomidorów i wysokiej jakości składniki prosto z Włoch takie, jak delikatna prosciutto cotto, wyraziste Salame Napoli czy ulubione przez wszystkich – prosciutto crudo.

Inspiracją do większości nazw pizz rzymskich były składniki, które są używane do ich przygotowania. Kilka pizzy posiada oryginalne nazwy dobrze znane we włoskich regionach, które są dokładnym odwzorowaniem składników.

Zobacz także: 8 ciekawostek o pizzy, o których nie miałeś pojęcia

PIZZA FESTA MARGHERITA 

Idealna pizza dla miłośników włoskich klasyków! To najpopularniejsza pizza na świecie, powstała w 1889 roku na cześć królowej Włoch – Margherity di Savoia. Kucharz Raffaele Esposito stworzył pizzę, której kolory składników reprezentowały barwy narodowe Włoch: zielony (bazylia), biały (mozzarella) i czerwony (pomidory). Pizzę nazwano od imienia królowej – Margherita.

Składniki: sos na bazie pomidorów, mozzarella, pomidorki koktajlowe, świeża bazylia, oliwa z oliwek

Festa Margherita

PIZZA PARMA

To, co fani pizzy lubią najbardziej –  klasyczne smaki słonecznej Italii. W roli głównej prosciutto crudo. Wyraźny zapach, delikatny i aromatyczny smak, czynią ją jedną z najbardziej popularnych wędlin na świecie.

Składniki:  sos na bazie pomidorów, mozzarella, prosciutto crudo, pomidorki koktajlowe, rukola.

Parma

PIZZA PESCATORE

Propozycja dla smakoszy tuńczyka, który zaraz po makaronach, produktach z pomidorów, serach i oliwie jest kolejnym produktem na liście popularności wśród Włochów, również jako składnik na pizzy. We Włoszech tuńczyk ceniony jest nie tylko za smak, ale również za bardzo dobre wartości odżywcze. Czerwona cebula, oliwki oraz sos na bazie pomidorów przełamują wyraźny smak tuńczyka, nadają pizzy dużo świeżości i lekkości.

Składniki: sos na bazie pomidorów, mozzarella, tuńczyk, czarne oliwki, czerwona cebula.

Pescatore

PIZZA PROSCIUTTO COTTO

Propozycja pizzy z gotowaną włoską szynką. Prosciutto cotto jest bardzo popularną i lubianą szynką wśród Włochów. Przyrządzanie polega na jej długim gotowaniu, co powoduje, że jest niebywale aromatyczna i delikatna w smaku. W połączeniu z pieczarkami oraz świeżą natką pietruszki tworzy niezwykle lekką i aromatyczną kompozycję.

Składniki: sos na bazie pomidorów, mozzarella, prosciutto cotto, pieczarki, natka pietruszki.

Prosciutto Cotto

PIZZA SALAME

Włoski klasyk wyborny w swojej prostocie. Mała ilość składników i wysokiej jakości włoskie salami – Salame Napoli nadają pizzy charakter oraz niepowtarzalny smak. Salame Napoli to tradycyjne włoskie salami o wyrazistym smaku i aromacie. Zanim znajdzie się na naszej pizzy, musi dojrzewać od 60 do 80 dni.

Składniki: sos na bazie pomidorów, mozzarella, Salame Napoli.

Salame

PIZZA PROSCIUTTO CON PERA

Klasyczne połączenie gruszki, szynki dojrzewającej oraz sera gorgonzola – to propozycja dla fanów kompozycji smaków: słodkiego oraz słonego. Uwielbiana przez Polaków szynka dojrzewająca nadaje tej kompozycji wyjątkowy smak. Wyraźny zapach, delikatny i aromatyczny smak szynki czynią ją jedną z najbardziej popularnych wędlin na świecie. Jej proces dojrzewania trwa od 8 do 24 miesięcy, a pizza z jej dodatkiem to gwarancja kulinarnego sukcesu.

Składniki: sos na bazie pomidorów, mozzarella, prosciutto crudo, gruszka, blue cheese, rukola.

Con Pera

PIZZA DUE CARNI

Świeża, wyborna w swojej prostocie. Z wyjątkowym doborem składników takich jak ser mozzarella, zielone oliwki  i przede wszystkim z pancettą- wysokiej jakości dojrzewającym boczkiem wieprzowym oraz włoskim Salame Napoli.

Składniki: sos na bazie pomidorów, mozzarella, pancetta, Salame Napoli, zielone oliwki, czerwona cebula.

Due Carni

Domino's Pizza

Skorzystaj z promocji

Zamów