Jak zorganizować 18. urodziny? l Domino’s Pizza
28.04.2023 4 minuty
czytania

Jak zorganizować 18. urodziny? 10 oryginalnych pomysłów

18. urodziny to nie tylko symboliczne wejście w dorosłość, lecz także doskonała okazja na niezapomnianą imprezę. Zwykłą domówkę czy przyjęcie w lokalu możesz zamienić na ciekawą imprezę tematyczną lub grę miejską z finałem w ekskluzywnym klubie. Wszystko zależy od charakteru oraz indywidualnych preferencji solenizanta i jego gości. Poznaj 10 pomysłów na udaną osiemnastkę!

1. Impreza tematyczna

Szukasz pomysłu na udaną imprezę z okazji osiemnastki? Strzałem w dziesiątkę może okazać się impreza tematyczna, np. gala rozdania Oscarów z solenizantem w roli głównej czy przyjęcie w stylu karnawału brazylijskiego lub weneckiego. 

2. Gra miejska

Gra miejska to doskonały wstęp do świętowania 18. urodzin. Przed przyjęciem w domu lub w lokalu pobawcie się w plenerze. Zabawa może przebiegać według dowolnego scenariusza, np. solenizant musi odnaleźć ukryty w mieście skarb, a w drodze do niego ma wykonać rozmaite zadania – samodzielnie rozwiązać zagadki lub poprosić o pomoc przypadkowych przechodniów.

3. Maraton filmowy/serialowy

Oglądanie ulubionego filmu lub serialu to często wybierany sposób na wspólne spędzanie wolnego czasu. Maraton filmowy może się stać jedną z atrakcji imprezy z okazji 18. urodzin. Aby nadać wydarzeniu wyjątkowy charakter, pokój, w którym będą odbywały się seanse, musi jak najwierniej oddawać klimat sali kinowej. Ten wyjątkowy wieczór można dodatkowo urozmaicić i poprosić uczestników imprezy, aby przebrali się za ulubione postacie filmowe. Obowiązkowym punktem są także przekąski na imprezę – wytrawne i słodkie.

4. Wizyta w escape roomie

Urodzinowy dzień możecie zacząć się w escape roomie. Pokoje zagadek znajdują się niemal w każdym mieście. Zabawa polega na tym, że uczestnicy są zamykani w specjalnym pomieszczeniu i w ciągu godziny muszą znaleźć niezbędne wskazówki, aby otworzyć drzwi i wydostać się na zewnątrz. Może to być pokój detektywa, tajemnicza chatka w czarodziejskim lesie lub statek piracki. Wspólny mianownik to zagadka, której rozwiązanie wymaga umiejętności współpracy. 

5. Maraton gier (komputerowych lub planszowych)

Jeśli solenizant i jego goście to miłośnicy gier komputerowych lub planszowych, idealnym pomysłem na świętowanie 18. urodzin będzie impreza z tą właśnie rozrywką w roli głównej. Atrakcją wieczoru może być cosplay, czyli wcielanie się w postacie z gier – pomogą w tym wcześniej wybrane stroje i wyjątkowy makijaż. W trakcie growego maratonu warto zjeść coś pysznego – sprawdź, co ma w swojej ofercie Domino’s Pizza – promocje na smakowite dania są tu na porządku dziennym!

6. Wycieczka po klubach

Wiele osób czeka na 18. urodziny, aby w końcu odwiedzić najlepsze kluby w mieście, do których mają wstęp wyłącznie pełnoletni imprezowicze. Wspólna wycieczka po klubach to doskonała okazja, by zobaczyć, jak bawi się miasto nocą i w których lokalach można znaleźć najlepszy klimat i muzykę. Aby wycieczka miała bardziej luksusowy charakter, warto wynająć limuzynę dla uczestników imprezy.

7. Wycieczka rowerowa i piknik

Udana impreza nie zawsze musi odbywać się w domu lub lokalu – wiosną lub latem zorganizujcie świętowanie w plenerze. Miłośnicy ruchu na świeżym powietrzu mogą spakować pyszne jedzenie do sakw, wyruszyć na wspólną przejażdżkę rowerową i znaleźć urokliwe miejsce na piknik w parku miejskim lub za miastem. 

8. Ciekawe warsztaty

Wspólne warsztaty to bardzo ciekawy sposób na rozpoczęcie imprezy urodzinowej. Ich tematem może być np. gotowanie – to umiejętność, która bardzo przyda się w dorosłym życiu, dlatego warto pod okiem ekspertów nauczyć się przygotowywania smacznych i prostych potraw. Świetną propozycją są również warsztaty taneczne (np. lekcja tanga argentyńskiego lub salsy), muzyczne albo związane z rękodziełem. Zdobywanie umiejętności zawsze odbywa się tu w klimacie doskonałej zabawy.

9. Park rozrywki

Dzień w parku rozrywki to świetny pomysł na świętowanie 18. urodzin. Wspólna jazda na szybkich rollercoasterach i korzystanie z innych atrakcji bez problemu wypełnią cały dzień. Po zabawie kontynuujcie świętowanie w lokalu, domu lub hotelu. Aby uniknąć tłoku i kolejek, warto odwiedzić takie miejsce w tygodniu.

10. Ekstremalne wyzwanie dla solenizanta

Lot szybowcem, a może skok na bungee? Wiele osób ma na swojej liście marzeń ekstremalne wyzwania, które warto zrealizować z okazji 18. urodzin. Taka atrakcja może być jednocześnie prezentem dla solenizanta oraz wstępem do dalszego świętowania. Obecność przyjaciół na widowni z pewnością będzie ogromnym wsparciem przed wykonaniem skoku ze spadochronem.

18. urodziny można świętować na wiele sposobów. Ciekawe scenariusze i pomysły najlepiej realizować w gronie przyjaciół, którzy pomogą stworzyć najpiękniejsze wspomnienia. Posmakuj dobrego życia| Domino's Pizza
Frytki z polędwiczkami | Domino's Pizza

Domino's Pizza

banner promo

Skorzystaj z promocji

Zamów