Piknik rodzinny z pizzą | Domino's Pizza
04.07.2022 5 minut
czytania

Jak zorganizować udany piknik rodzinny? Porady i inspiracje

Ciepłe, wiosenne i letnie dni zachęcają nas do przebywania na świeżym powietrzu. Doskonałym pomysłem na spędzenie wolnego czasu z bliskimi jest piknik na łonie natury. To nie tylko znakomita okazja na zacieśnienie więzi rodzinnych, ale również relaks i odpoczynek po ciężkim dniu. Jak zorganizować idealny piknik rodzinny? Jakie przekąski na piknik i akcesoria są gwarancją sukcesu? O czym nie można zapomnieć? Podpowiadamy!

Jak i gdzie zorganizować idealny piknik? 

Piknik można tak naprawdę zorganizować w dowolnym miejscu – wszystko zależy od naszych chęci i możliwości w zakresie transportu. Jednak by był udany, warto najpierw sprawdzić, czy wybrana przez nas lokalizacja spełnia oczekiwania wszystkich uczestników. Wśród najpopularniejszych miejsc na piknikowe biesiadowanie z bliskimi z pewnością znajdują się:

 • park,
 • plaża (nad rzeką, jeziorem czy morzem),
 • łąka,
 • las

Czym powinno charakteryzować się idealne miejsce na piknik rodzinny? Przede wszystkim ważne jest równe podłoże (najlepiej trawiaste), na którym wygodnie rozłożymy koc. Na pewno obfita zieleń w otoczeniu, która w razie potrzeby zapewni nam nieco cienia, uprzyjemni czas. Powinniśmy mieć też odpowiednią ilość miejsca do zabawy dla najmłodszych.

Jeżeli chcemy się wyciszyć i zrelaksować, warto wybrać miejsca raczej mniej zaludnione, takie, jak łąka czy las. Jeżeli jednak obecność innych nam nie przeszkadza, z powodzeniem możemy zdecydować się na piknik w miejskim parku czy na publicznej plaży. Warto jednak wtedy upewnić się wcześniej, czy na pewno są to miejsca, w których można swobodnie piknikować.

Przed zaplanowanym piknikiem warto śledzić uważnie prognozę pogody, tak by w ostatniej chwili nie musieć zmieniać planów, gdy okaże się, że np. tego dnia zapowiadają ulewne deszcze. Optymalne warunki na piknik rodzinny to słoneczny, ciepły (ale nie upalny i parny) dzień. Lekki wiaterek czy umiarkowane zachmurzenie również nie stanowią w tym wypadku istotnej przeszkody.

Co zabrać na piknik rodzinny? 

Podstawowym akcesorium na udany piknik jest koc, który posłuży nie tylko jako miejsce do siedzenia, ale będzie również pełnił rolę stołu. Ważne, by jego rozmiar był dopasowany do ilości uczestników (ewentualnie możemy zabrać kilka sztuk). Popularnym od wielu lat rozwiązaniem są koce od spodu pokryte folią. Dzięki temu nie tylko izolują nas od podłoża, ale również w mniejszym stopniu zbierają zanieczyszczenia, takie jak piasek czy kawałki roślin.

Co wziąć na piknik z dziećmi? Obowiązkowo zabawki, które pozwolą dzieciom aktywnie spędzić ten czas. O ile dorośli z pewnością chętnie oddadzą się błogiemu lenistwu, o tyle młodszym uczestnikom pikniku raczej ciężko będzie usiedzieć w jednym miejscu. Zabawki i akcesoria warto dopasować do wieku i zainteresowań dzieci, stawiając na takie, które nie zajmują zbyt wiele miejsca.

Uniwersalnym rozwiązaniem z pewnością są: piłka, wszelkiego rodzaju latające dyski typu frisbee czy zestaw do badmintona. Rodzinną rozrywkę zapewnią również wszelkiego rodzaju gry karciane lub podróżne, z których wiele dostępnych jest w kompaktowych wersjach travel. Jeżeli urządzamy piknik na plaży lub innej otwartej przestrzeni, możemy również zabrać ze sobą latawiec.

Jedzenie pizzy podczas pikniku w parku

Jedzenie na piknik – przekąski, dania i napoje 

Gdy idealne miejsce i niezbędne akcesoria mamy już przygotowane, najwyższa pora zadbać o piknikowe menu. Najważniejsze o czym powinniśmy pamiętać, to fakt, że jedzenie na piknik powinno być proste i możliwe do spożycia bez stołu i zbędnych akcesoriów, najlepiej przy pomocy rąk.

Jakie przekąski na piknik sprawdzą się zatem najlepiej? Przede wszystkim:

 • owoce (tu polecamy zwłaszcza winogrona, truskawki, czereśnie, gruszki, jabłka, brzoskwinie czy śliwki),
 • koreczki w wersji słodkiej lub wytrawnej,
 • słone przekąski (paluszki, precelki itp.),
 • muffinki,
 • minidrożdżówki,
 • ciasteczka,
 • kanapki (tu pamiętajmy, by zrezygnować ze składników, które mogą powodować rozmiękczenie pieczywa),
 • warzywa pokrojone w słupki z dipem lub hummusem.

W miarę możliwości warto je odpowiednio przygotować, pakując do pudełek i umieszczając w torbie termicznej lub koszyku z wkładami chłodzącymi. Dzięki temu nawet w ciepły dzień nie ulegną zepsuciu.

Wygodnym rozwiązaniem, coraz częściej praktykowanym, zwłaszcza gdy organizujemy piknik rodzinny w mieście, jest zamówienie gotowego jedzenia, jak np. pizza Domino’s. Dzięki temu bez zbędnego wysiłku i przygotowań, na umówioną wcześniej godzinę dostajemy ciepły posiłek pod wskazany adres i możemy rozpocząć biesiadowanie. Danie typu pizza doskonale sprawdza się na piknik rodzinny nie tylko dlatego, że jest uwielbiana przez większość dorosłych i dzieci, ale również ze względu na fakt, iż jest ona wygodna do spożycia bez użycia talerzy i sztućców.

Zapoznaj się koniecznie z Menu Domino's Pizza

W trakcie pikniku nie należy również zapominać o napojach. Tu tak naprawdę powinniśmy uwzględnić preferencje każdego z uczestników. Podstawowym wyborem jest oczywiście woda, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by zabrać również dzbanek domowej lemoniady czy kompotu lub inne ulubione napoje. Możemy postawić albo na osobne butelki dla każdego członka rodziny lub zabrać ze sobą jednorazowe kubki, które później wraz z innymi śmieciami zabierzemy ze sobą i zutylizujemy w odpowiednim pojemniku na odpady.

Odpowiednie miejsce, akcesoria oraz pyszne jedzenie to recepta na udany piknik z rodziną.

Dzielenie sie pizza Pepperoni
Spotkanie ze znajomymi | Domino's Pizza
Pizza z dodatkami | Domino's Pizza

Domino's Pizza

Skorzystaj z promocji

Zamów