Dzień dziecka w Domino's Pizza
13.03.2023 4 minuty
czytania

Pomysły na Dzień Dziecka – 10 propozycji

Dzień Dziecka to międzynarodowe święto, w którym zarówno małe dzieci, jak i nastolatkowie mogą poczuć się wyjątkowo. Pierwsze wzmianki o jego obchodach na terenie Polski pochodzą z 1929 roku – wtedy pociechy wraz z rodzicami szły do szkół, gdzie odbywały się przedstawienia i luźne lekcje z żartobliwymi elementami. Dziś świętowanie znacznie wykracza poza teren szkoły. Przetestuj różne pomysły na Dzień Dziecka i bawcie się wspólnie!

1. Poszukiwanie prezentów ukrytych w domu lub ogrodzie

Wręczenie prezentów z okazji Dnia Dziecka może mieć bardzo ciekawą formę. Schowaj upominki w różnych miejscach w domu lub ogrodzie, a następnie poszukaj ich razem z maluchem. Możesz dawać mu wskazówki lub zadania, których poprawne wykonanie zapewni mu podpowiedź co do miejsca, w którym są ukryte prezenty. Taka zabawa sprawi frajdę zarówno młodszym, jak i starszy dzieciom.

2. Artystyczne popołudnie

Artystyczne popołudnie to hasło, które zwiastuje doskonałą zabawę. Kup różnego rodzaju farby, papiery kolorowe oraz inne artykuły kreatywne dostosowane do wieku dziecka i pozwól mu bawić się do woli. Aby ułatwić pociechom znalezienie pomysłu na prace plastyczne, wymyśl motyw przewodni, np. wakacje, wycieczka lub rodzina. Taka atrakcja doskonale sprawdzi się zarówno w przypadku jedynaka, jak i większej grupy dzieci. Pomysł możesz wykorzystać także podczas organizacji urodzin. Sprawdź, jakie przekąski na urodziny dziecka najszybciej znikną z półmisków!

3. Wyjście na imprezę plenerową dla dzieci (koncert, piknik)

Dzień Dziecka to czas, kiedy w kalendarzu wydarzeń kulturalnych znajdziesz mnóstwo pikników, koncertów i przedstawień dla twoich pociech. Większość z nich odbywa się w plenerze, a towarzyszą im rozmaite zabawy i konkursy z nagrodami. Jeśli wydarzenia są biletowane, warto wcześniej zaplanować kupno biletów, aby dzieci dobrze widziały artystów na scenie.

4. Piżama-party

Rodzice starają się przestrzegać higieny snu: kolacja o określonej porze, kąpiel i ulubiona książka na dobranoc mają ułatwić maluchom zasypianie. Jednak w Dzień Dziecka można pozwolić sobie na przełamanie codziennej rutyny i zorganizować – oczywiście w granicach rozsądku – piżama party. W programie takiego wydarzenia jest nie tylko późniejsze pójście spać, lecz także oglądanie ulubionej bajki, jedzenie przekąsek lub czytanie książek do późna. Lista atrakcji zależy od wieku oraz indywidualnych upodobań pociechy. Aby było jeszcze fajniej, dziecko może zaprosić na to wydarzenie swoich najlepszych przyjaciół. 

Piżama party można zacząć od pysznej kolacji w postaci pizzy lub łódeczek ziemniaczanych z oferty Domino’s Pizza. Sprawdź, jaką pizzę dla dzieci wybrać. 

5. Gra miejska/podchody

Podchody kojarzą się przede wszystkim z koloniami, jednak można zorganizować je również w Dzień Dziecka. Warto zaprosić do tej zabawy większe grono maluchów. Scenariusz takiej gry miejskiej może polegać na poszukiwaniu ukrytego skarbu – dzieci razem z opiekunem (animatorem) spacerują po mieście, wykonują różne zadania i przy okazji poznają ciekawe miejsca i dowiadują się nowych rzeczy. Na końcu czeka na nich skarb w postaci np. prezentów.

6. Zwiedzanie wystawy dla dzieci

Przed Dniem Dziecka sprawdź ofertę muzeów. Być może niektóre z nich organizują specjalne wystawy dla maluchów lub wydarzenia dedykowane najmłodszym. To doskonała okazja, by nie tylko świetnie się bawić, lecz także poszerzać horyzonty. Po zwiedzaniu wystawy wybierzcie się na obiad lub kolację do pizzerii i stwórzcie własną wersję pizzy.

7. Kino 5D

Wyjście do kina to jedna z najbardziej lubianych atrakcji. Nic więc dziwnego, że wielu rodziców zabiera tam swoje pociechy też z okazji Dnia Dziecka. Aby uatrakcyjnić seans, wybierz wersję 3D, podczas której maluchy będą mogły oglądać trójwymiarowy obraz przez specjalne okulary. Doskonały pomysł to również kino 5D – seans gwarantuje nie tylko wrażenia wzrokowe, ale także zapachowe i dotykowe. Filmy w tej technologii trwają zazwyczaj nie więcej niż 15 minut, jednak dostarczają ogromnych emocji!

8. Park wodny lub wesołe miasteczko

Większość dzieci uwielbia wodę i parki rozrywki. Dlatego nie wahaj się i z okazji Dnia Dziecka zabierz swoją pociechę do wesołego miasteczka dostosowanego do jego wieku. Idealną propozycją dla miłośników wody będzie aqua park, w którym roi się od atrakcji takich jak zjeżdżalnie lub rwąca rzeka.

9. Warsztaty kulinarne/taneczne

Jeśli twoje dziecko przejawia talent kulinarny albo artystyczny, zabierz je na warsztaty, które pomogą mu pogłębiać dotychczasowe zainteresowania lub poznać zupełnie nowe obszary. Regularnie sprawdzaj kalendarze pobliskich domów kultury i obserwuj profile tego typu instytucji w mediach społecznościowych.

10. Wizyta w teatrze – spektakl połączony ze zwiedzaniem kulis

Z okazji Dnia Dziecka niektóre teatry organizują spektakle połączone ze zwiedzaniem kulis. Najmłodsi mogą nie tylko obejrzeć ciekawe przedstawienie, lecz także dowiedzieć się, jak wygląda garderoba, gdzie przechowywane są rekwizyty. Po takim wydarzeniu warto udać się na obiad, np. na pyszną pizzę!

Jest wiele ciekawych pomysłów na świętowanie Dnia Dziecka. Masz przy tym gwarancję, że czas spędzony w gronie rodziców i rówieśników będzie dla nich ogromną frajdą.

Pizza Capricciosa z menu Domino's Pizza
Posmakuj dobrego życia| Domino's Pizza
Frytki z polędwiczkami | Domino's Pizza

Domino's Pizza

banner promo

Skorzystaj z promocji

Zamów