Impreza integracyjna w pracy| Domino's Pizza
27.06.2023 5 minut
czytania

Pomysły na integrację firmową – 10 propozycji

Imprezy integracyjne to ważna część życia zawodowego, w którym dobre wyniki ściśle wiążą się z efektywnością pracy zespołowej. Aby stworzyć zgrany zespół, warto zadbać nie tylko o wspólne poszerzanie wiedzy w ramach szkoleń, lecz także o wspólnie spędzony czas i nawiązywanie dobrych relacji. Poznaj 10 sprawdzonych propozycji na firmową integrację, która przybliży pracowników do siebie, a firmę doprowadzi do sukcesu.

1. Escape room

Escape room, zwany też pokojem zagadek, to rozrywka, która wymaga wysokich umiejętności współpracy. Osoby zamknięte w takim pomieszczeniu muszą rozwiązać szereg zagadek i zmierzyć się z zadaniami, które pomogą im wyjść na zewnątrz w określonym czasie. To nie tylko doskonała zabawa, lecz także test dla pracowników, którzy będą mogli lepiej się poznać lub przekonać, czy rzeczywiście są zgranym zespołem. 

2. Imprezy tematyczne

Bardzo dużą popularnością cieszą się obecnie imprezy tematyczne, a pomysły na zorganizowanie takiego wydarzenia mogą być różne. Niektórzy organizują przyjęcia w stylu Dzikiego Zachodu, utrzymane w klimacie konkretnego filmu lub nawiązujące do atmosfery minionych epok, np. lat 20. czy czasów PRL-u. Ciekawym elementem takiej imprezy mogą być dekoracje, przebrania i rekwizyty, które można wykorzystać do robienia pamiątkowych zdjęć w fotobudce. Chcesz zorganizować imprezę tematyczną, ale nie wiesz, od czego zacząć? Skorzystaj z usług firmy eventowej, która przygotuje ją dla ciebie od A do Z!

3. Integracja kulturalna – muzeum, teatr

Klasyczną (ale wciąż niewychodzącą z mody) propozycją na udaną integrację pracowniczą będzie kulturalny wieczór, czyli wspólne wyjście do muzeum, teatru lub na nowo otwartą wystawę. Jeśli wybór padnie na muzeum, warto zamówić zwiedzanie z przewodnikiem. Dzięki temu będziecie mieć większą swobodę, by zadawać pytania i poszerzać swoją wiedzę. Niektóre instytucje kulturalne, poza standardowym zwiedzaniem, mają ciekawą ofertę warsztatów, z których też można skorzystać w ramach integracji. 

4. Wspólna lekcja tańca

Muzyka i taniec to nieodłączna część imprez pracowniczych. Aby ten ostatni prezentował się jeszcze lepiej, warto zorganizować wspólną lekcję tańca z profesjonalnym instruktorem. W jej ramach możecie poćwiczyć konkretny styl, np. salsę albo tango argentyńskie, lub nauczyć się podstawowych kroków kilku różnych rodzajów. Elementem niespodzianki dla uczestników takiego minikursu może być obecność znanego tancerza.

5. Wyjazd do aquaparku

Ciekawym pomysłem na integrację firmową może być wspólny wyjazd do aquaparku – relaks w basenach, saunach i zabawa na zjeżdżalniach. Nowoczesne strefy oferują bardzo dużą ilość atrakcji, spośród których każdy powinien wybrać coś dla siebie. Duże aquaparki oferują także rozbudowaną strefę relaksu, gdzie można poleniuchować na leżaku lub zamówić coś pysznego do jedzenia. Obie te formy integracji będą przyjemne, a możliwość skorzystania z sauny lub basenów z wodami leczniczymi przyniesie także korzyści zdrowotne.

6. Zabawa w parku rozrywki

W parku rozrywki można spędzić cały dzień na beztroskiej zabawie na rollercoasterach i innych atrakcjach, które są stworzone nie tylko dla dzieci. Przejazd szybką kolejką daje solidną dawkę adrenaliny i pozwala oderwać się od codziennych obowiązków. Decydując się na taką formę integracji pracowniczej, weź pod uwagę fakt, że w wybranym miejscu muszą być również dostępne atrakcje dla osób, które mają lęk wysokości.

7. Gra miejska

W ramach integracji pracowniczej urządźcie zabawę w stylu gry miejskiej. Może ona polegać na podążaniu za wskazówkami i odkrywaniu ciekawych miejsc związanych np. z historią firmy. Takie atrakcje na długo zapadają w pamięć, jednak wymagają przygotowania ciekawego scenariusza, co bywa czasochłonne. Po skończonej zabawie możecie udać się na pyszny obiad. Sprawdź, jaka pizza w menu Domino’s prezentuje się teraz najbardziej apetycznie. 

8. Paintball

To gra zespołowa, której uczestnicy walczą ze sobą za pomocą specjalnego rodzaju broni wyrzucającej kulki wypełnione farbą wyprodukowaną z żelatyny spożywczej. Taka oprawa tworzy klimat do doskonałej zabawy, podczas której uczestnicy mogą przetestować inną formę rywalizacji i pokryć się różnymi kolorami tęczy.

9. Kolacja w nietypowym miejscu

Pamiętaj, że impreza firmowa wcale nie musi być obiadem lub kolacją w zwykłym lokalu. Aby uczynić posiłek bardziej atrakcyjnym, warto zorganizować go w oryginalnym miejscu. Może być nim np. statek lub dach wysokiego wieżowca. 

10. Warsztaty kulinarne

Pyszną kolację można poprzedzić warsztatami kulinarnymi, podczas których nauczycie się, jak przyrządzać popisowe dania lokalnych kuchni, lub dowiecie się więcej na temat określonej grupy składników. Takie wydarzenie może stać się inspiracją do tego, by przygotowywać smaczne jedzenie do pracy.

Integracja firmowa może przebiegać według różnych scenariuszy. Bez względu na wybraną formę jej najważniejszym aspektem jest stworzenie klimatu, w którym rodzą się dobre relacje między pracownikami.

Pizza No Limit w Dominos- Smakujesz ile chcesz
Posmakuj dobrego życia| Domino's Pizza

Domino's Pizza

banner promo

Skorzystaj z promocji

Zamów