Wieczór filmowy z pizzą | Domino's Pizza
12.01.2023 5 minut
czytania

Wieczór filmowy w domu – pomysły i inspiracje

Według badań przeprowadzonych przez Polski Instytut Sztuki Filmowej Polacy i Polki najchętniej oglądają komedie, thrillery oraz filmy sensacyjne. Z jednakową przyjemnością sięgamy po tytuły polskie i zagraniczne – najważniejsze, aby było to dobre kino. Produkcje pełnometrażowe lub seriale to idealne gwiazdy wieczoru filmowego, który możesz zorganizować u siebie w domu. Podpowiadamy, jak krok po kroku stworzyć doskonały klimat dla takiego wydarzenia!

Wieczór filmowy w domu – jak go przygotować?

Aby poczuć filmowe emocje, nie musisz iść do kina. Wieczór filmowy w domu to doskonały sposób na relaks i spędzenie czasu w gronie bliskich osób. Sprawdź, jak przygotować domową salę kinową i uatrakcyjnić to wydarzenie.

1. Stwórz nastrój 

Dobre filmy można oglądać na laptopie, nie wychodząc spod ciepłej kołdry. Jednak wieczór filmowy to coś znacznie więcej! Na ten czas zmień swój pokój w małą salę kinową: zasłoń okna lub opuść rolety, przynieś wygodne poduszki lub miękki koc, jeśli wolisz oglądać filmy, siedząc na podłodze. Im większy ekran, tym lepiej – jeśli nie masz dużego telewizora, a zależy Ci na spektakularnym efekcie, możesz wypożyczyć rzutnik multimedialny. 

2. Wyłącz telefon i inne potencjalne „przeszkadzacze”

Dźwięk telefonu lub komunikatora internetowego może skutecznie zburzyć nastrój. Jeśli chcesz w pełni skupić się na fabule wybranego filmu, wycisz telefon, a najlepiej odłóż go na bok. Jeśli nie ma takiej potrzeby, nie planuj w tym czasie prania. Tego typu odgłosy również mogą zakłócić seans. Aby zrelaksować się przy dobrym filmie, postaraj się chwilowo zapomnieć o problemach dnia codziennego.

3. Zaproś znajomych lub spędź ten czas z partnerem

Nie ma lepszego sposobu na poprawienie nastroju niż spędzenie czasu w towarzystwie bliskich osób. Dlatego na wieczór filmowy zaproś swoich przyjaciół lub partnera. Dobry film może być doskonałą okazją do spotkania, rozmowy, a także zjedzenia czegoś pysznego. 

4. Wybierzcie kilka produkcji. Wieczór filmowy może przerodzić się w filmową noc

Wieczór filmowy może mieć z góry ustalony scenariusz, ale warto też pozwolić sobie na odrobinę spontaniczności. Jeżeli planujesz oglądać filmy ze znajomymi, przygotujcie kilka tytułów, z których będziecie mogli wybierać. Wieczór filmowy może przerodzić się w maraton horrorów, produkcji sensacyjnych czy komedii romantycznych. Wszystko zależy od waszego nastroju.

5. Stwórz tematyczne akcenty 

Jeśli repertuar na wieczór filmowy został już ustalony, zadbaj o dodatkowe atrakcje w postaci tematycznych akcentów. Będziecie oglądać francuską komedię? Poczęstuj swoich gości nadziewanymi bułeczkami z ciasta francuskiego i winem z tego kraju. Jeśli waszym wyborem jest amerykański thriller, zamówcie pizzę New Yorker lub Americanę, które znajdziecie w ofercie Domino’s Pizza. Do tego warto dodać odpowiednią oprawę muzyczną przed i po seansie.

6. Zadbaj o dobre jedzenie – przygotuj je samodzielnie lub zamów

Wieczór filmowy przy akompaniamencie burczenia w brzuchu nie może się udać! Dlatego odpowiednio wcześniej zadbaj o przekąski, które będziesz chrupać w trakcie seansu lub w przerwie między kolejnymi filmami. Jeśli masz w planach obejrzenie kilku produkcji, zadbaj o przynajmniej jedno ciepłe danie. Menu możesz przygotować samodzielnie lub wybrać przekąski i pizzę z oferty Domino’s. Sprawdź aktualne promocje w Domino’s Pizza.

7. Po skończonym seansie zorganizujcie klub dyskusyjny 

Po obejrzeniu dobrego filmu warto wymienić się wrażeniami. Dyskusje, które często odbywają się w kameralnych kinach lub ośrodkach kultury, możesz zrobić u siebie w domu. Wystarczy, że zaprosisz przyjaciół, z którymi lubisz rozmawiać i wspólnie wybierzecie produkcję poruszającą ciekawe, dyskusyjne tematy. Pamiętaj, aby w waszym klubie dyskusyjnym nie zabrakło dobrego jedzenia!

Przekąski na wieczór filmowy

Podczas wizyty w kinie chętnie sięgamy po popcorn lub nachosy. W czasie domowego seansu także możesz schrupać coś pysznego. Przekąski na wieczór filmowy powinny być przede wszystkim smaczne, niewielkie – najlepiej na jeden gryz – i łatwe w przygotowaniu. Doskonale sprawdzą się minitortille oraz koreczki z sera, szynki i ulubionych warzyw. Oprócz tego możesz przygotować domowe chipsy z plastrów jabłek, bananów lub buraków. Warto także poeksperymentować i zrobić domowy popcorn o smaku karmelowym.

Jeśli nie masz czasu na samodzielne przygotowywanie przekąsek, zamów je telefonicznie lub online. Na pojedynczy seans doskonałe będą przystawki takie jak łódeczki ziemniaczane czy chicken wings z oferty Domino’s. Świetnym wyborem na maraton filmowy będzie z kolei pizza – sprawdź dostępne pizze w Domino’s Pizza i wybierz swój ulubiony smak.

Zaplanuj wieczór filmowy już dziś! To doskonała okazja, aby spotkać się z przyjaciółmi i zjeść coś pysznego!

Domino's Pizza idealna na wieczory filmowe

Domino's Pizza

Skorzystaj z promocji

Zamów