Impreza z przyjaciółmi | Domino's Pizza
25.08.2021 5 minut
czytania

Udana impreza – 5 sprawdzonych lifehacków

Domówki to idealna alternatywa dla osób, które nie chcą chodzić po klubach lub po prostu mają ochotę na spotkanie w mniejszym gronie znanych sobie osób. Co ważne, przygotowanie świetnej domówki wcale nie jest trudne i nie wymaga dużych nakładów czasu! Wystarczy znać kilka najważniejszych zasad wszystkich udanych imprez. Poniżej przygotowaliśmy dla Ciebie 5 wskazówek, które pomogą ci zdecydować, gdzie przygotować imprezę dla znajomych, kogo zaprosić, co zjeść oraz jak zadbać o gry i atrakcje.

Zadbaj o odpowiednie miejsce

Wybór miejsca na imprezę zależy od wielu czynników. Podczas letnich miesięcy świetnym wyborem będzie garden party na świeżym powietrzu. Do tego celu idealnie sprawdzi się ogród, podwórko albo działka rekreacyjna. Jeżeli mieszkasz w bloku, możesz skorzystać z balkonu, nawet jeśli uważasz, że jest zbyt mały. Niech będzie miejscem, gdzie twoi goście choć na chwilę będą mogli uciec od imprezowego zamieszania. Inną opcją jest wynajęcie ogródka w restauracji, pod warunkiem, że będzie on do dyspozycji tylko dla twoich gości. Zimą i podczas brzydkiej pogody pozostaje Ci organizacja imprezy w domu albo mieszkaniu, ewentualnie wynajęcie lokalu.

Obojętnie, gdzie zorganizujesz domówkę, nie zapomnij o zadbaniu o ciekawy wystrój i ozdoby. Migoczące lampki albo girlandy cotton balls można zawiesić niemal wszędzie, nawet tam, gdzie nie ma dostępu do prądu (wiele z nich działa na baterie), więc sprawdzą się zarówno w pokoju, jak i na świeżym powietrzu.

Wybierz odpowiednie towarzystwo

Towarzystwo na imprezie jest kluczowe. Ani dobre jedzenie, ani muzyka nie są w stanie uratować domówki, jeśli sami goście nie zadbają o dobrą zabawę. Gwarancją miłej atmosfery i świetnej zabawy jest odpowiedni dobór gości. Warto zapraszać osoby, które się dobrze znają i pomiędzy którymi nie ma żadnych konfliktów. Nie ma nic gorszego niż para wrogów na imprezie - tacy swoją dyskusją, a niejednokrotnie także rękoczynami są w stanie popsuć nawet najbardziej przyjazną atmosferę.

Jeśli planujemy zaprosić na spotkanie kogoś nowego, upewnijmy się, że będzie on w stanie znaleźć z pozostałymi gośćmi wspólny temat do rozmowy. Warto również zachęcić pozostałych uczestników zabawy, aby sami wyszli z inicjatywą. „Nowemu w towarzystwie” będzie wtedy o wiele łatwiej się odnaleźć. Dobrze też mieć na uwadze zainteresowania oraz poczucie humoru zaproszonych osób. Jeśli goście będą się dobrze znali, będą mieli o czym ze sobą rozmawiać, będą się śmiać z tych samych żartów, z pewnością będą się dobrze czuli w swoim towarzystwie, a to jest gwarantem swobodnej, wesołej i bezkonfliktowej atmosfery.

Pamiętaj też, że zapraszając ludzi na imprezę, musisz się przygotować na to, że część z nich odmówi lub w dniu domówki wypadnie im coś niespodziewanego. Dlatego warto mieć w głowie kilka osób, którym można zaproponować spontaniczną zabawę na wypadek, gdyby okazało się, że gości będzie mniej. Chcąc zaś mniej więcej wiedzieć, ile osób będzie, warto rozdzielić między nimi drobne obowiązki związane z imprezą np. zrobienie sałatki lub innego dania, przyniesienie gier lub ozdób albo przygotowanie muzyki. 

Zadbaj o ciekawe aktywności

Impreza to nie tylko wspólne rozmowy, jedzenie czy spożywanie alkoholu. Warto zadbać o dodatkowe aktywności takie jak gry i zabawy, szczególnie na samym początku – pomoże to przełamać lody i rozluźni atmosferę. Zorganizowanie gier i zabaw jest szczególnie pomocne, gdy spotyka się grupa osób, gdzie nie wszyscy się jeszcze znają. Na rozgrzewkę można zacząć od prostych gier słownych, przy których jest zawsze mnóstwo śmiechu takich jak np. Kalambury, Abecadłowa historia, Prawda czy wyzwanie, Gdyby ta osoba była..?, Zgadnij, kim jesteś, Nigdy nie..., albo Która historia jest prawdziwa. 

Możesz zaopatrzyć się też w kilka gier imprezowych, które świetnie sprawdzają się na domówkach. Polecane tytuły gier na imprezę to np. Taboo, Dixit, Mafia, Time’s Up, Podaj dalej!, Twister, Tajniacy, Party time, Jenga, Wiem lepiej, 5 sekund, Założysz się?, Jednym słowem czy Dylematy. Co jeszcze przygotować na imprezę? Świetnym pomysłem są świecące gadżety np. kolorowe bransoletki czy biżuteria na głowę lub szyję. Takie elementy idealnie sprawdzą się podczas robienia wspólnych zdjęć i filmików z imprezy.

Wybierz odpowiednią muzykę

Muzyka to nieodłączny element każdego spotkania z przyjaciółmi. Często leci w tle i umila wspólne spędzanie czasu, ale także potrafi zachęcić do zabawy i tańca. To, na jaką muzykę postawisz na swojej imprezie, zależy od kilku czynników. Przede wszystkim, czy chcesz, żeby to była taneczna domówka, czy tylko wspólne siedzenie w miłym towarzystwie, rozmowy i gry? W tym pierwszym przypadku będzie Ci potrzebna składanka, która wyprowadzi na parkiet wszystkich uczestników imprezy. Gatunek muzyczny to bardzo indywidualna sprawa, ale postaw raczej na szybkie i taneczne rytmy, które same zachęcają do zabawy. 

Jeśli natomiast muzyka ma być tylko tłem podczas wspólnych rozmów i śmiechów, to tak naprawdę masz dowolność wyboru. Pamiętaj tylko, żeby piosenki nie były zbyt głośne, bo to może przeszkadzać podczas rozmów albo gier. Muzyka ma być tylko przyjemnym tłem, a nie grać pierwsze skrzypce. Wybór muzyki zależy także od indywidualnych preferencji osób, które się spotykają. Warto więc wziąć to pod uwagę. Można też zaproponować, żeby każdy po kolei puszczał swoje ulubione kawałki. 

Skomponuj wyjątkowe menu

Żadna impreza nie może obejść się bez jedzenia. Na początek warto wyłożyć na stół trochę przekąsek na zimno, po które można łatwo sięgnąć w każdej chwili takich jak np. chipsy, słone orzeszki, paluszki, małe kanapki, koreczki czy oliwki. Takie przystawki na imprezę domową przygotowuje się błyskawicznie, a sporo z nich można kupić w sklepie już jako gotowe.

Więcej inspiracji na tego typu przekąski, które przygotowuje się bardzo szybko, znajdziesz w naszym artykule: Przekąski na imprezę- sprawdzone propozycje>>

Impreza trwa, a na takim spotkaniu zawsze przychodzi moment, kiedy każdy ma ochotę na coś na ciepło. Świetne gorące dania na imprezę to przede wszystkim pizza, ciepłe przekąski typu skrzydełka z kurczaka, pieczywo czosnkowe, burgery, czy inne szybkie potrawy. Oczywiście, zamiast marnować czas w kuchni, można zamówić jedzenie z dowozem. Prawdziwą królową wszystkich domówek, imprez i innych okazji jest pizza, którą zamówisz z bardzo szybką dostawą w Domino's Pizza.

Zobacz także: Pomysły na wieczór panieński

Sprawdź nasze promocje>>

Spotkanie ze znajomymi | Domino's Pizza
Posmakuj dobrego życia| Domino's Pizza

Domino's Pizza

Skorzystaj z promocji

Zamów