Pizza na wieczór kawalerski | Domino's Pizza
19.10.2021 5 minut
czytania

Sprawdzone pomysły na wieczór kawalerski

Wieczór kawalerski to najważniejsza impreza w życiu przyszłego pana młodego. W teorii - ostatnia tego rodzaju, w praktyce – różnie to bywa. Tak czy siak, powinno to być wydarzenie wyjątkowe i niezapomniane. Zastanówmy się wspólnie, jak przygotować dobry wieczór kawalerski.

Choć organizacji wieczoru kawalerskiego może się podjąć sam pan młody, przyjęło się, że robi to świadek wraz z najbliższymi przyjaciółmi bohatera wieczoru. Impreza może łączyć się z weekendowym wyjazdem do innego miasta i podbojem tamtejszych knajpek. Innym pomysłem jest wypad poza tereny zurbanizowane – swoisty outdoor, będący bardzo ciekawą alternatywą dla klasycznej formy spędzania wieczoru kawalerskiego. Grupa mężczyzn, domek w górach, jedna noc, ognisko, wcześniej przejażdżka quadami lub paintballowa strzelanina – czy nie brzmi to ekscytująco?    

Wieczór kawalerski — lista gości

Osobą, która wie najlepiej, kto powinien się pojawić na wieczorze kawalerskim, jest sam jego bohater, czyli przyszły pan młody. Dlatego najlepiej bez ogródek poprosić go o wyraźną sugestię dotyczącą składu osobowego waszej „chłopackiej” nocy. Całą resztę, czyli informowanie o dacie i miejscu wydarzenia, ustalanie szczegółów imprezy, wymyślanie i załatwianie atrakcji wieczoru, bukowanie lokalu i miejsc w hotelu, organizację dojazdu na miejsce, załatwia świadek.

Idealny termin i miejsce wieczoru kawalerskiego

Przy ustalaniu daty wieczoru kawalerskiego powinno się brać pod uwagę przede wszystkim dyspozycyjność przyszłego pana młodego – to pod niego organizowana jest impreza, dlatego nie może ona kolidować z jego innymi planami lub obowiązkami (takimi jak np. praca). Najlepszym terminem będzie weekend 2 tygodnie przed weselem — to odpowiedni czas na załatwienie najważniejszych spraw i wykluczenie ewentualnych przeszkód. Trzeba pamiętać, że w ostatnich tygodniach lubią pojawiać się niezaplanowane wydarzenia, które mogłyby pokrzyżować plany na niezapomniany wieczór. Jeżeli chodzi o nocleg lub samo miejsce imprezy, najlepszym rozwiązaniem jest wynajęcie domku lub dużego apartamentu. Jest to przestrzeń, gdzie zaplanować można atrakcje inne niż tylko wypad „w miasto". Częstą praktyką jest organizacja „after party” po głównej atrakcji wieczoru, właśnie w miejscu noclegu. Jeżeli nie ma możliwości wynajęcia ustronnego miejsca na nocne szaleństwa, można potraktować taką kwaterę jako "bazę wypadową" do pubów czy klubów. 

Najpopularniejsze atrakcje na wieczór kawalerski

Skoro wiemy już, kto powinien zorganizować wieczór kawalerski, znamy jego datę oraz miejsce, a także ustaliliśmy listę gości, czas zastanowić się nad niespodzianką dla pana młodego. Przyjrzyjmy się krótkiej liście najciekawszych atrakcji uświetniających taką imprezę.

  • Paintball

Czy istnieje bardziej męska rozrywka niż bieganie po zamkniętym terenie w pełnym umundurowaniu z bronią w ręku? Sesje paintballu od kilku lat stanowią jedną z najczęściej wybieranych rozrywek, jeśli chodzi o urodziny lub właśnie wieczory kawalerskie. Strzelanie do ruchomych celów, unikanie bycia „postrzelonym", ukrywanie się za ścianami, drzewami, meblami lub innymi przeszkodami to najlepszy sposób, by wcielić się w idoli swojej młodości – Johna Rambo, Punishera, czy żołnierzy zdobywających plaże Normandii.

  • Spływ kajakami

Znów adrenalina, jednak tym razem połączona z obcowaniem z naturą i większym wysiłkiem fizycznym. Woda zalewająca twarz, szaleńcze wiosłowanie, niezwykłe widoki, a na końcu radość ze wspólnie osiągniętego celu. Czego chcieć więcej? Po czymś takim wieczorna impreza nie może się nie udać.

  • Gokarty 

Przyjęło się uważać, że faceci kochają samochody. Lubią też szybką jazdę. Wyścigi na ulicach miast nie są jednak najlepszym pomysłem (zwykle stanowią pokaz brawury i bezmyślności uczestników), dlatego dobrze jest wybrać się na tor gokartowy. Ściganie się mikropojazdami zapewni chwile pełne radości, adrenaliny i napięcia. 

  • Strzelnica 

Jeżeli broń na kulki z farbą to za mało, można postarać się o amunicję ostrą. Nie trzeba jednak robić niczego niezgodnego z prawem. Lepiej wybrać się na jedną ze strzelnic, których coraz więcej na mapach polskich miast. Obiekty tego typu oferują szeroki wybór broni palnej, wsparcie wykwalifikowanego instruktora i maksimum bezpieczeństwa. Popołudnie wśród huku wystrzałów i radość wynikająca z trafiania do celu to dobry podkład pod nocne szaleństwa. 

  • Park linowy

Balansowanie między drzewami na chybotliwych linach, zjazd kilka metrów nad ziemią, kontrolowane igranie z losem i dużo dobrej zabawy – tak w skrócie można opisać wizytę w parku linowym. Obiekty tego typu oferują różne stopnie zaawansowania. Polecamy wybór tego najbardziej wymagającego!

  • Przejażdżka quadami

Szalona jazda górskimi drogami i bezdrożami, a później odpoczynek na łonie natury, by po chwili znów wsiąść za kierownicę i pognać przed siebie to wspaniały i emocjonujący sposób na spędzenie przedimprezowego popołudnia. Po czymś takim męska uroczystość w wynajętym domku i towarzyszące jej ognisko będą dopełnieniem niezapomnianego czasu. 

Wieczor kawalerski

Jedzenie i przekąski na wieczorze kawalerskim

Trudno wyobrazić sobie wieczór kawalerski bez jedzenia. Warto pomyśleć zawczasu o odpowiednich przekąskach i daniu głównym, które nie tylko będzie stanowiło podkładkę pod alkohol. Idealną, bo pyszną i sycącą, potrawą po pełnym atrakcji wieczorze może być pizza. Jest to posiłek lubiany przez każdego i sycący na tyle, by dodać sił uczestnikom do kontynuowania nocnego świętowania wieczoru kawalerskiego. W zależności od czasu, ambicji i możliwości organizatorów wydarzenia, pizzę można zrobić samemu lub skorzystać z oferty jednej z licznych pizzerii. Zakładamy, że na wieczorze kawalerskim możliwości samodzielnego kucharzenia bywają zwykle ograniczone, dlatego najlepszym rozwiązaniem jest zamówienie pizzy. Wybór oferty Domino's Pizza to gwarancja gotowości dania nawet w 30 minut i rychłej dostawy na ustalony adres (a wszyscy przecież wiemy, jakim utrapieniem potrafi być oczekiwanie na upragnioną strawę). Co więcej, można odebrać pizzę samodzielnie — wtedy czas oczekiwania skraca się do 15 minut! Dla imprezowych głodomorów będzie to wspaniała wiadomość! Sieć oferuje również liczne rabaty, takie jak m.in. 2 pizze z rabatem 40%, 3 pizze za 50% ceny, itd. Warto sprawdzić! 

Sprawdź menu Domino’s Pizza>>

Pomysł na prezent na wieczór kawalerski

No dobrze, ale co kupić panu młodemu, by jego wieczór kawalerski był dla niego przeżyciem niezapomnianym? Może to być przedmiot – coś, czego prawdopodobnie nie kupi sobie sam, ale wiadomo, że o tym marzy. Model Sokoła Millenium z klocków Lego? Ekskluzywna kolekcja komiksów Marvela? Najnowszy model drona? Idealny prezent to taki, który dopasowany jest do zainteresowań pana młodego. Może to być kurs kiperski, lekcje gotowania, voucher na ciekawe przeżycie (skok ze spadochronem, sesja w studiu tatuażu!) lub wizyta w spa (faceci też to lubią!). Taką listę ciągnąć można w nieskończoność, jednak to goście widzą najlepiej, z czego ucieszy się bohater wieczoru. 

O czym należy pamiętać organizując wieczór kawalerski

Chcąc przeżyć wieczór wolny od niechcianych niespodzianek, warto mieć wszystko dobrze zaplanowane. Wszelkie sprawy powinny być zapięte na ostatni guzik, począwszy od miejsca imprezy, przez nocleg, transport, repertuar muzyczny, atrakcje towarzyszące, aż po alternatywy – w razie, gdyby jeden z głównych punktów imprezy nie wypalił. Może się przecież zdarzyć, że z jakichś powodów klub, do którego chcieliśmy się wybrać, jest zamknięty lub nie oferuje nam tego, czego się po nim spodziewaliśmy. Chcąc uniknąć rozczarowania i konieczności kombinowania, kiedy czas jest na zabawę, warto mieć kilka dodatkowych asów w rękawie. Trzeba też zabezpieczyć sobie opcje powrotu, a więc pobrać wszelkie konieczne aplikacje i zapisać w pamięci telefonu numery firm przewozowych. No i jedzenie – nie wolno zapominać o dobrym, sycącym jedzeniu! To absolutna podstawa, która uratowała niejedną imprezę.     

Zobacz także: Pomysły na wieczór panieński

Pizza z dodatkami | Domino's Pizza
Posmakuj dobrego życia| Domino's Pizza
Impreza z przyjaciółmi | Domino's Pizza

Domino's Pizza

Skorzystaj z promocji

Zamów