Piknik plenerowy z Domino's Pizza
15.03.2023 5 minut
czytania

Co robić w weekend? 10 propozycji

Badania pokazują, że po pracy najchętniej oglądamy filmy i seriale (69% ankietowanych), oddajemy się kulturalnym rozrywkom (60%), spotykamy się ze znajomymi (57%) i korzystamy z mediów społecznościowych (55%). Ulubione formy relaksu to najlepsza podpowiedź, co robić w weekend, by naładować baterie przed tygodniem pełnym zawodowych wyzwań. Poznaj 10 sprawdzonych sposobów na udane zakończenie tygodnia!

1. Wieczór lub maraton filmowy

Jeśli filmy i seriale to Twój ulubiony sposób na relaks, zorganizuj sobie wieczór lub nawet maraton filmowy. Opuść zasłony w pokoju, przygotuj wygodne miejsce do siedzenia i rozkoszuj się dobrym kinem sam lub ze znajomymi. Dopadł Cię głód między kolejnymi seansami? Sprawdź, jakie są przystawki i pizze w Domino’s Pizza, a następnie zamów je z dostawą do domu!

2. Piknik za miastem

Wiosenne i letnie weekendy to doskonała okazja na krótki wypad za miasto. Prawdopodobnie w Twojej miejscowości lub na jej obrzeżach znajduje się las miejski, park lub inny teren rekreacyjny, na którym można zorganizować piknik. Zabierz ze sobą przyjaciół lub ukochaną osobę, koc, koszyk z ulubionymi przekąskami i delektuj się czasem spędzonym na świeżym powietrzu.

Sprawdź też, jak spędzić majówkę w domu, aby w pełni zregenerować siły. 

3. Wspólne gotowanie i odkrywanie nowych smaków

Od dawna planujesz kulinarne eksperymenty, ale nigdy nie było na nie czasu? Wyznacz wolny weekend w kalendarzu, zaproś przyjaciół albo członków rodziny i ugotujcie razem coś pysznego! Weźcie na warsztat jeden rodzaj kuchni, np. azjatycką, meksykańską lub włoską, znajdźcie ciekawe przepisy i spróbujcie swoich sił w roli szefów kuchni. Inspiracją do wspólnego gotowania może być także wizyta w regionalnej restauracji. 

4. Spotkanie ze znajomymi

Weekend to czas, by nadrobić towarzyskie zaległości. Umówcie się na spotkanie w ulubionej restauracji albo zorganizujcie „domówkę”. Na spotkaniu ze znajomymi świetnie rozmawia się przy dobrym jedzeniu. Jeśli nie masz czasu samodzielnie przygotować przekąsek, sprawdź promocje w Domino’s i zamów pyszne dania z dostawą do domu.

5. Wizyta w muzeach i odkrywanie ciekawych wystaw

Kulturalne rozrywki mogą być częścią niezwykle udanego i relaksującego weekendu. Przejrzyj kalendaria wydarzeń dostępne na stronach internetowych z informacjami kulturalnymi i wybierz coś dla siebie. Może to być zwiedzanie muzeum z przewodnikiem lub oglądanie ciekawej wystawy obrazów czy fotografii. Możliwe, że w Twoim mieście są muzea, o których nie miałeś pojęcia?

6. Przejażdżka rowerowa

Ruch to klucz do zdrowia i długiego życia, a przejażdżka rowerowa to jedna z najbardziej dostępnych form aktywności fizycznej, która łączy w sobie relaks, spalanie kalorii oraz zwiedzanie nowych miejsc. W weekend możesz pojeździć po okolicy lub zaplanować trasę na dwa dni – pamiętaj, że sakwy mogą pełnić funkcję bagażu podręcznego, a w pociągach są specjalnie wyznaczone miejsca dla rowerów!

7. Spacer w nieznane wcześniej miejsca (wycieczka z przewodnikiem)

Większość polskich miast kryje w sobie różne tajemnice, np. podziemia starych browarów, zabytkowe fabryki, kopalnie, wieże ciśnień czy mieszkania artystów, które zostały udostępnione dla zwiedzających. Miejsca owiane tajemnicą zazwyczaj zwiedza się z przewodnikiem, a liczba osób w grupach jest ograniczona.

8. Weekendowy city break

Weekendowy city break polega na krótkiej wizycie i ekspresowym zwiedzaniu miasta (najczęściej położonego za granicą). Organizację takiego szalonego weekendu zacznij od zarezerwowania tanich biletów lotniczych i znalezienia noclegu. W ten sposób możesz niewielkim kosztem zobaczyć ciekawe miejsca, poznać inne kultury i spróbować nowych smaków.

9. Wizyta w SPA lub domowe SPA

Pracujesz przy komputerze lub Twoja praca dostarcza ci sporo stresu? W takich okolicznościach trudno uniknąć napięć mięśniowych i bólu kręgosłupa. Aby złagodzić te dolegliwości, wybierz się do gabinetu SPA lub uzdrowiska miejskiego, gdzie czekają na Ciebie sauny, kąpiele w wodach leczniczych, a także szeroka oferta masaży i innych zabiegów pielęgnacyjnych. Jeśli masz chęć na relaks, możesz również zorganizować małe SPA we własnym domu. Przygotuj aromatyczną kąpiel i poproś partnera/partnerkę o rozgrzewający masaż. 

10. Leniwy odpoczynek

Natłok obowiązków może sprawić, że będziesz chciał spędzić koniec tygodnia na leniuchowaniu. I to także jest doskonały pomysł na udany weekend. Nie nastawiaj budzika, spędź dzień przy ulubionej książce lub na oglądaniu sezonu ulubionego serialu. Zaplanuj dzień na swoich warunkach i ciesz się niczym niezakłóconą swobodą. Nie masz ochoty na gotowanie? Zamów pizze lub przystawki w Domino’s Pizza i rozkoszuj się pysznymi daniami.

Istnieje wiele sposobów na udany weekend. Wykorzystaj go według własnego pomysłu – spędź czas ze znajomymi, zjedz coś pysznego, a przede wszystkim zadbaj o głęboki relaks!

Zobacz także: Randka w domu

Piknik rodzinny w plenerze z pizzą | Domino's Pizza
Majówka w domu | Domino's Pizza

Domino's Pizza

banner promo

Skorzystaj z promocji

Zamów