Majówka z Domino's Pizza
01.03.2023 4 minuty
czytania

Majówka w domu – 10 sprawdzonych pomysłów

Długi weekend to przede wszystkim okazja, by zregenerować siły i zrzucić z siebie napięcie związane z – często bardzo wymagającą – pracą zawodową. Jak się okazuje, ulubione formy relaksu Polaków to m.in. czas spędzony ze znajomymi, oglądanie ulubionych seriali lub czytanie książek. Dlatego majówka w domu to doskonały pomysł. Poznaj 10 sposobów na ciekawe spędzenie tego czasu i przekonaj się, że nie trzeba wyjeżdżać za miasto, aby wypocząć.

Majówka w domu – sprawdzone pomysły

W 2023 roku weekend majowy będzie naprawdę długi, biorąc pod uwagę, że 1 maja wypada w poniedziałek, a 3 – w środę. Jeśli twój pracodawca oferuje wolny wtorek między majowymi świętami, możesz mieć (łącznie z weekendem) całe 5 dni wolnych. Jeżeli weźmiesz urlop w czwartek i piątek, zyskasz cały tydzień na odpoczynek. 

Z najnowszych badań pt. „Praca w czasach zmian” w październiku 2022 roku wynika, że Polacy najchętniej relaksują się w domu. 61% badanych wskazało spotkania towarzyskie jako ulubioną formę odpoczynku. Duża grupa ankietowanych wymieniła też oglądanie filmów i serialu, słuchanie muzyki lub czytanie książek. Nie trzeba więc nawet wyjeżdżać za miasto, by cieszyć się udaną majówką. Co można wtedy robić? Podpowiadamy!

1. Wieczór filmowy 

Nadmiar codziennych obowiązków sprawia, że nie masz czasu oglądać filmów, a lista tytułów do obejrzenia wciąż się wydłuża? Weekend majowy to doskonała okazja, by nadrobić zaległości. Zorganizuj wieczór filmowy w domu – zaproś przyjaciół i zrelaksuj się przy dobrym kinie. Oprócz tego możesz zrobić maraton ulubionego serialu.

2. Piknik rodzinny 

Jednym z najpopularniejszych pomysłów na majówkę jest grill. Jeśli pogoda dopisuje, a Ty dysponujesz własnym ogrodem, zorganizuj go u siebie i spędź czas w towarzystwie rodziny lub znajomych. Dobrym pomysłem będzie także piknik rodzinny w miejskim lesie lub innej przestrzeni wypoczynkowej w twoim mieście. 

3. Spotkanie z przyjaciółmi

Majówka to doskonały moment, aby nadrobić towarzyskie zaległości. Z pewnością są w twoim otoczeniu osoby, z którymi od dłuższego czasu planujesz się umówić, ale zawsze coś staje na przeszkodzie. Wykorzystaj wolny czas, aby spotkać się z przyjaciółmi i zjeść razem coś pysznego. Sprawdź pizze w Domino’s i wybierz najlepsze danie na tę okazję!.

4. Relaks w domowym zaciszu

Masz dość ciągłego pośpiechu? Majówka w domu to czas, kiedy możesz zaszyć się w domowym zaciszu i oddać tym wszystkim aktywnościom, które relaksują cię najbardziej. Masz może ochotę poeksperymentować w kuchni bez żadnej presji lub skorzystać z internetowej lekcji jogi? Wybór należy do ciebie!

5. Aktywności sportowe w pobliskich lasach/parkach miejskich

Aktywność fizyczna to najprostszy przepis na zdrowie i długie życie. Weekend majowy stanowi doskonały moment, by wziąć rower i udać się do pobliskiego parku lub lasu. Możesz skorzystać też z miejskiej siłowni plenerowej lub pobiegać. Każda forma aktywności, która pozwala cieszyć się wiosennym powietrzem, będzie dobra.

6. Wiosenne porządki i odświeżenie domowych dekoracji

Odkładasz wiosenne porządki na później? Jednym z ciekawych pomysłów na majówkę może być właśnie uporządkowanie domowej przestrzeni oraz drobne zmiany w domowych dekoracjach. Takie drobiazgi potrafią wprowadzić w bardzo dobry nastrój. 

7. Domowe SPA

Relaks należy się każdemu, ale wizyta w SPA nie zawsze jest możliwa. Przy odrobinie kreatywności możesz zorganizować je w domu. Wystarczy aromatyczny olejek do kąpieli, świece zapachowe do aromaterapii i wprawne ręce partnera, które mogą zrobić relaksujący masaż. 

8. Nadrabianie książkowych zaległości

Czytanie książek to jedna z ulubionych form relaksu po pracy. Jednak nie zawsze jest na to czas. Długi weekend daje ci przestrzeń do nadrobienia książkowych zaległości. Sięgnij po książkę w tradycyjnej formie, audiobook lub e-book. Warto mieć pod ręką kilka wartościowych tytułów, jeśli pogoda na początku maja nie będzie zachęcała do wyjścia na zewnątrz.

9. Ulubione gry planszowe

Jeśli jesteś fanem gier planszowych, możesz bez przeszkód oddać się tej przyjemności w weekend majowy. Zagraj z rodziną lub zaproś znajomych do wspólnej zabawy. To doskonały pretekst, by zorganizować spotkanie towarzyskie nie tylko przy najbardziej wciągających planszówkach, lecz także dobrym jedzeniu!. 

10. Zwiedzanie muzeów (obiekty otwarte w majówkę lub wirtualne spacery)

Aktywności kulturalne również należą do lubianych form wypoczynku. Jeżeli spędzasz majówkę w domu, wybierz się do otwartego w tym czasie muzeum lub skorzystaj z opcji wirtualnego zwiedzania. Zapewniają ją placówki na całym świecie, więc bez problemu możesz przenieść się do innego kraju, nie opuszczając swojego domu.

Majówka w domu może być bardzo udana. Nie musisz wyjeżdżać z miasta, by naładować akumulatory i zregenerować siły przed kolejnymi wyzwaniami, jakie stawia przed tobą codzienność.

Zobacz także: Pomysły na weekend

Domino's Pizza idealna na wieczory filmowe
Posmakuj dobrego życia| Domino's Pizza
Frytki z polędwiczkami | Domino's Pizza

Domino's Pizza

banner promo

Skorzystaj z promocji

Zamów